Suhted

Tutvus veebis: 10 head põhjust, miks tutvumisportaali konto teha

By  | 

Interneti teel tutvumisel on mõne jaoks kergelt halb maine – ei tea, kas saab ikka sel viisil sõlmitud tutvust usaldada.

Aga pea meeles, et inimesed jäävad ikka iseendaks ja see, kas kohtusite tavaelus või näiteks Amoremi tutvumisportaali vahendusel, ei muuda kellegi isikuomadusi või suhteootusi. Kes otsib midagi tõsist, teeb seda nii päriselus kui ka veebis.

Aga kas tutvumisportaalis tutvumisel on niiöelda tavalise tutvumise ees eeliseid? Me tõesti arvame, et jah on. Toome välja 10 põhjust.

1. Lihtne alustada

Digiteel on tutvuste alustamine tublisti lihtsam ja kiirem kui päriselus. Ei pea pikalt jokutama ja end koguma – telefon kätte ja läks! Pole vaja isegi julgustuseks klaasi veini või õlut rüübata, nagu tavaelus paljud teeksid. Lisaks võid suhelda endale sobivatel aegadel, kui kaaslane vähegi samal ajal veebis on.

2. Lihtsam head muljet jätta

Digisuhtluse käigus saad rõhuda esmalt oma sisemistele väärtustele ja väärt omadustele ning alles hiljem saab kaaslane võimaluse hinnata sinu välimust, rahakoti paksust või mida iganes muud, mille osas võid salamisi ebakindel olla.

3. Rohkem kontrolli

Päriselus tutvust sõlmides võib teinekord tekkida selline sooritusärevus, et ei oskagi midagi lahedat öelda ja jätad endast veidrama või kinnisema mulje, kui tegelikult oled. Tutvumisportaalis saad aga paljusid asju rohkem kontrollida, nt vestlustempo (digisuhtluses pole pausides ju midagi imelikku) ja sõnastus (saad oma mõtted korralikult läbi mõelda ja parimasse vormi lihvida, enne kui need tekstina teele saadad).

4. Saad olla nõudlikum

Digiteel otsib tutvusi nii palju inimesi, et sul on pea alati võimalik heas mõttes nõudlik olla ja suhtluskaaslaste osas endale sobivamaid valikuid teha. Hoopis teine asi võib olla päriselus, kui elad näiteks suht inimtühjas paigas, kus keskpäranegi kaaslane võib tunduda parim, mis üldse saadaval.

5. Rohkem valikut

Vähe sellest, et saad olla kaaslase osas nõudlikum, tõenäoliselt sa ka kohtud palju rohkemate eri inimestega kui tavaelus. Enamikul meist on oma kindel, aga üsna piiratud suhtlusringkond või tüüpolukorrad, kus võõrastega suhtlema hakkad, mis seab mitmekesise valiku saavutamise šanssidele paratamatult piirid. Seevastu tutvumisportaalis on need võimalused tunduvalt laiemad – kui piirid üldse eksisteerivad!

6. Kergem on aus olla

Võiks arvata, et veebisuhtluse suhteline anonüümsus paneb inimesed rohkem valetama, kuid tegelikult on pigem vastupidi: paljud on hoopis julgemad ja muutuvad rutem otsekoheseks kui tavaelus. Ükspuha kui paljastavaid pilte ja infot endast üles paned, veeb lisab tunnet, et oled kaitstud ja võid olla rohkem sina ise.

7. Kergem on teisele läheneda

Tavaelus võib olla raske meeldivale inimesele läheneda, sest mõtled oma puudujääkidele, mida tema muidugi ei pruugi näha, ja nuputad, et mis küll oleks see tõhusaim „jääd murdev” lause. Veebis pole kumbki probleem, sest tutvuse algatamiseks piisab lihtsalt teretamisest. Kui siis ei oska kohe head teemat leida, siis maini näiteks midagi tema profiili või hobide kohta.

8. Võimalus tausta kontrollida

Saad tema kohta Facebookist või mujalt sotsiaalmeediast uurida, või isegi nime guugeldada. Kui ta on ikka millegi erilisega hakkama saanud, olgu siis heas või halvas, siis tuleb see üsna kergesti välja. Lisaks annab taustakontroll ideid, millest vestlust alustada, nagu eelmises punktis mainitud.

9. Internetitutvus on soodsam

Enne päriselus kohtumist võite üsna pikalt digiteel suhelda ja selleks ei kulu üldse (või üsna vähe) raha, võrreldes tüüpiliste kohtingukuludega (lilled, riided, sõidukulu, ajakulu, kohvikuarved jne). Mõne kohvi hinna eest saad internetis suhelda paljude inimestega enne kui otsustad selle “õige” kasuks.

10. Veebis tutvunud paarid püsivad kauem koos

Viimasel viiel aastal tehtud erinevad uuringud viitavad, et üha rohkem tulevasi paare tutvub veebis ja nad püsivad isegi kauem koos kui tavapärasel viisil kohtunud. Osaliselt soodustab seda kindlasti 6. punktis väljatoodu: inimesed julgevad end rutem avada ja avalad olla.

Kindlasti pole veebis tekkiv tutvus kuidagi nõrgema potentsiaaliga kui traditsiooniline! Ja kui tavaviisid ei too edu, siis tutvumisportaalis saad võimalusi kõvasti juurde. Saatus soosib aktiivseid (nii veebis kui päriselus)!

Allikas: Amoremi.ee tutvusportaal

You must be logged in to post a comment Login