Suhted

Sul on täielik voli liiga palju hoolida

By  | 

Mees merelLõpeta teesklus: sa pole sisimas tundetu. Sa tunned igasuguseid tundeid nagu kõik teisedki. Ära tee nägu, et sul on ükspuha. Sa pole nii lahe, et ei hooli millestki – igaüks hoolib.

Sul on õigus lahkumineku või millegi kaotamise või lihtsalt viletsa päeva puhul patja nutta. Tahad, võid ka kergenduse leidmiseks karjuda, sest ei suuda muul viisil mingi ebaõiglusega leppida. Tahad, mossita vajaduse korral kodus mossitada ja kuula kurbi laule, et parem tuju tasapisi taas üles leida.

Sul on õigus sõbrale helistada ja tund aega oma probleemidest rääkida (sõbral on samas muidugi õigus sind katkestada, kui tal pole aega või jaksu kuulata. Sul on õigus oma üleelamistest ja tujudest teistele teada anda. Ja täiesti mõistlik on ka millegi tühise ja rumala rõõmustada, kui näiteks keegi eriline su uut fotot „laigib” või esimesena sõnumi saadab.


❤ Amoremi.ee – aitab leida kaaslast
Tutvus, suhtlus ja kohtingud


Tead, mis veel täiesti lubatud on? Armuda ja armastada ja oma kiindumust välja näidata. Kui tunned vajadust, saada kohe kaks või kolm sõnumit järjest, isegi kui seda hiljem veaks pead. Sul on õigus ka sõpradele uuest silmarõõmust vahutada, kelle nägeminegi sind elevile ajab. See ei loe, kuidas see tutvus välja mängib – isegi kui oled paari nädala pärast pettunud, siis siin ja praegu oled sa ju elevil ja positiivne!

Sul on õigus väikestest asjadest häiritud olla. Või pahameelt tunda, kui keegi kohtleb sind halvemini kui arvad end väärt olevat – isegi kui tema arvab, et pole midagi valesti teinud.

Tahad väga kellegagi vestelda? Ole esimene, kes sõnumi saadab. Ja ära karda ka komplimente teha, kui tunned, et keegi või miski seda väärib. Midagi hullu ei juhtu isegi siis, kui kellelegi ütled, kui väga temast hoolid. Isegi sellele inimesele, kelle vastu õrnemad tunded on.

Sul on õigus tunda pettumust, kui silmarõõm kellegi teisega suhte loob, isegi siis, kui teie kaks pole kunagi koos olnud. Võid kurb olla, kui kuuled selle kohta, et kellegil on halvasti läinud, ka siis, kui see kuidagi sinusse ei puutu. Ja võid vabalt seltskonnas mitte naeratada, kui kurb oled. Milleks näitemängu korraldada ja end õnnelikumaks või vähem hoolivaks teeselda?

Sa võid avalikus kohas kõva häälega naerda. Ja sa võid kõiki võimalikke tundeid enda sees lihtsalt tunda, selle asemel, et „tugevam olemise” nimel neid kuhugi peitu panna ja maha matta.

Lühidalt, sul on õigus tunda – sest mittetundmine on ülehinnatud. Mittetundmine ei vii õnne juurde. Esimene samm õnne leidmise teel on tunda – teadvustada, et mis sinu sees toimub, ja seda lähemalt tundma õppida, mitte peita.

Ära lükka oma tundeid endast eemale. Võime end avada ja haavatav olla pole tingimata nõrkuse märk. Tunnetest teadlikolek ja nendega kooskõlas olemine ei muuda sind automaatselt imelikuks või klammerduvaks või meeleheitlikuks.

Sul on täielik voli inimene, kes tunneb ja hoolib. Näita teistele, kes sa sisimas oled. Aga alustuseks tunnista seda iseendale.

You must be logged in to post a comment Login