Suhted

Sa valetasid kõige kohta

By  | 

Mees ja naine lahusMõtisklus …
***
Ma ei saanud kunagi sind usalada. Sa valetasid täiesti suvaliselt, tihti ka rumalate ja väikeste asjade kohta, millest mingit kasu polnud.

Mõned su valedest olid mõeldud muidugi enese kaitsmiseks ja minu eemalhoidmiseks. Kindlustamaks, et keegi tõelise sinu kohta liiga palju teada ei saaks, sest enda avamine ja teise inimese lähedale lubamine oli sinu jaoks tohutult hirmutav. Sul oli vaja kindlasti alati kontrolli omada.

Sa valetasid oma lapsepõlve kohta, endiste partnerite kohta, selle kohta, mida minu vastu tunned. Paljud su öeldud asjad tundusid tagantjärele veidrad või kuidagi ebaloogilised. Su lood oli auklikud.

Sa valetasid ka teisel moel: mulle mulje avaldamiseks. Et sa mulle rohkem meeldida võiksid. Aga sellel oli tavaliselt vastupidine mõju, sest ma tundsin, et midagi on jutus viltu.


❤ Amoremi.ee – kohtumispaik
Õige kaaslase leiad Amoremi.ee- st


Su valetamine muutis pikapeale võimatuks sind üldse usaldada. Kui juba valetad väikeste asjade kohta, mida siis veel suurtest asjadest arvata? Ma kogesin korduvalt, kuidas sa võid otse silma vaadata ja vabalt valetada. See on ohumärk, mis viitab, et inimene pole mu aega ja pühendumist väärt.

Ma mängisin vahel kaasa ja tegin näo, et usun, sest miski minus tõrkus sinu juurest lahkumast. Kahtlus näris mind aga alati, kui endast midagi rääkisid. Et kas sa tõde vähemalt natuke ei vääna.

Su valed muutsid võimatuks meie vahel millegi tõsise, sügava ja püsiva tekkimiseks. Sa ei näidanud mulle kunagi oma tõelist, autentset sisu. Sa olid alati rolli esitamas, kedagi teist kehastamas. Selleks polnud isegi vajadust, sest meeldisid mulle ka sellisena nagu sa tegelikult olid.

Mind häirisid su valed eelkõige seetõttu, et mina ütlesin alati, mida su vastu tunnen, selgitasin oma seniseid suhteprobleeme, rääkisin isegi piinlikke juhtumeid, milleni need on viinud. Ma näitasin endast ka seda, mida kartsin välja tuua, aga hoolisin sinust piisavalt, et seda ikkagi teha.

Ma ei süüdista sind valu eest, mida sinuga koos olemine mulle tõi. Ma veenan ennast, et sa polnud alati tõe rääkimiseks lihtsalt piisavalt enesekindel ja kartsid, et tõeline sina ei meeldiks kellelegi. Aga valu jääb valuks ja teeb haiget igatahes. Ma tunnen endiselt, et sa teatud mõttes mind reetsid.

Su pidev valetamine tekitas vähemalt tagantjärele kahtluse, et äkki polnud su väidetavad tunded minu vastu sugugi tõelised, vaid sa ainult teesklesid. Tekkis kartus, et see oli sinu jaoks kõik lihtsalt üks põnev mäng.

Loodan, et see ikkagi polnud mäng. Loodan, et sa valetasid küll palju, aga tunded minu vastu olid täitsa tõelised. Sest ma tean, et minu tunded olid.

You must be logged in to post a comment Login