Ajaviide

Miks meile meeldivad nii erinevad inimesed?

By  | 

Inimesed naeravadKas oled tähele pannud, et sinu ja su parima sõbra(nna) arvamused mingi inimese atraktiivsuse kohta ei lähe tihtipeale üldse kokku?

Sellel on teaduslik seletus. Current Biology ajakirjas ilmus uuring, mis püüab selgitada, kas leidub sellist asja nagu üldtunnustatud ilu. Sealt selgub, et kenadest sümmeetrilistest näojoontest üksi ei piisa. Kõige tähtsam tegur, mis meid kellegi poole tõmbab, on… meie senised kogemused.

Uuring toimus kahes osas ja selles osales umbes 35 000 inimest. Osalejatel paluti veebisaidil hinnata, kui atraktiivne mingi esitatud nägu on. Teises etapis osalesid võrdluseks ainult kaksikud, täpsemalt 547 paari ühemuna- ja 214 paari kahemunakaksikuid.

Kahemunakaksikud jagavad ainult umbes poolt oma geenibaasist, nii et teadlasi ei üllatanud, et nende eelistused tihti ei kattunud. Üllatav oli aga, et ühemunakaksikute maitse kenade nägude ja näodetailide suhtes oli samuti täiesti erinev, nagu kirjutas uuringu juht, Wellesley kolledži juures töötav Jeremy Wilmer.

Selgub, et füüsiline meeldivus on palju rohkem individuaalne kui seni arvatud – isegi lähisugulaste puhul, kes on kasvanud sarnases keskkonnas.

Teadlased järeldavad, et meie arvamus inimese atraktiivsusest sõltub eelkõige meie enda kogemustel, mis võivad väga erinevad olla ka ühemunakaksikutel.

Uuring ei püüdnud paraku selgitada, millist tüüpi kogemused kallutavad meid üht nägu teisele eelistama. Autorid usuvad siiski, et sellel on palju pistmist positiivsete seostega – mida või keda keegi on elu jooksul meeldivate kogemustega seostada saanud.

Kui teatud tüüpi nägu seostub eriti meeldiva mälestusega, on sul kerge teda atraktiivseks pidada. Ja kui keegi meenutab kedagi meeldivat, tundub ka uus tuttav pigem atraktiivne.


Meeldivaid inimesi aitab leida – Suhted24 tutvumiskeskkond – ❤ tutvustele avatud 24h


You must be logged in to post a comment Login

Anna enda hinnang