Ajaviide

Meestele: üllata kaaslast oma kokkamisega, isegi kui sa pole Gordon Ramsay

By  | 

Mees kokkab esimesel kohtingulEsimene kord, kui tüdrukule kokkad, on nagu riitus, mis sillutab tee suhteni. See on ka hea kohtinguidee – odavam kui restoran, intiimsem ja annab sulle võimaluse teda tõeliselt üllatada. Või siis võimaluse end tema ees väga piinlikusse olukorda panna. Õnneks on palju lihtsaid eineid, mis näitavad sind heast küljest, isegi, kui sa pole just meisterkokk. Siin on mõned lihtsad nipid, kuidas võita neiu süda selle asemel, et ta salmonellamürgitusega haiglasse saata.

Ettevalmistus on hädavajalik Kui sa pole köögis täiesti enesekindel, siis kõige hullem, mis teha saad, on jätta kõik viimasele minutile. Kui tahad talle õhtusööki valmistada, siis plaani aegsasti, et anda endale aega koostada menüü, osta toiduained ja tutvuda retseptidega. Ole ettenägelik – sa ei taha 5 minutit enne kaaslase saabumist poodi spagettide järele joosta.

Kokka aegsasti

See on eelmise puntkiga tihedalt seotud. Kui plaanid menüüd mitu päeva ette, miks mitte valmistada toit samal moel? On palju roogasid, mida saad ette ära teha, kas varem samal päeval või isegi päevi varem. See kehtib eriti külmade magustoitude (nt tordid ja koogid), salatite ja paljude teiste toitude puhul. See säästab sind peavalust, mis kaasneb nelja toidu samaaegse valmistamisega. Kõik ahjusvalmistatu on samuti hea variant – varem samal päeval saad teha ära eeltöö ning võtad toidu ahjust siis, kui su kaaslane saabub. Sa pole köögi külge aheldatud ning saad kaaslasega vestelda, kuni ahi annab einele viimast lihvi.

Ära valmista toitu, mis võib põhjustada eriarvamusi

See võib kõlada veidralt, kuid mõtleme seda, et kui teed oma kuulsat kolme-sinihallitusjuustu-sufleed, võid avastada, et ta jälestab hallitusjuustusid. Küsi tema allergiate või taimetoitluse kohta enne, kui köögis möllama hakkad. Seejärel jää kindlate turvaliste vallikute juurde. See välistab ilmselt anšoovised. Ja idud. Ja rupskid. Muidugi kui sa tõesti-tõesti 100% kindlalt pead valmistama “härjakeelt anšooviseüllatusega”, küsi kõigepealt oma kaaslaselt. Sa ei taha, et ta terve õhtusöögi vältel pingutatud viisakusest grimasse teeks.

Kokka midagi kerget

Võib-olla tahaksid panna kokku viiekäigulise pidusöögi, kuid hakkad seda ilmselt kahetsema, kui maandute mõlemad eine lõppu jõudes punnis kõhtude ja väsimuse rüppe. Õgimise jaoks on aeg ja koht, teine või kolmas kohting ei ole päris see. Ära tee rohkem kui kolme käiku ja hoia needki kerged. Salatid on hea valik, vastasel juhul piira oma portsjonit suuruseid. Sa tänad end hiljem. Isegi seitsmekäigulised õhtusöögid peenes restoranis on mõeldud selleks, et oleksid eine lõpus rahuldatud, mitte kurguni täis tuubitud.

Hoia lihtsat joont

Praegu pole õige hetk hakata esimest korda katsetama veiseliha wellingtoni moodi või beseed. Jää lihtsate konkreetsete toitude juurde, ideaalis selliste, mida ennegi valmistanud oled. Pastaroad on selleks suurepärased, nagu ka lihtsad liha ja köögiviljade pearoad. Taaskord – salatid on ideaalsed. Lihtne täiuslikult valmistatud roog on palju muljetavaldavam kui keeruline halvastitehtud roog.

Kaunista aegsasti

Kui plaanid lauahõbedat kasutada ja tuba koristada, siis ära jäta sedagi viimasele hetkele. See tähendab, kui sa ikka tahad, et kõik oleks valmis, kui ta tuleb. Eriti aga ei taha sa, et toa sättimine sind kokkamisel segaks. Seega kata laud, pane välja mõned kaunistused (kui soovid) ja süüta küünlad – kõik enne, kui kokkamine liiga intensiivseks läheb. PS: tuleohutus eelkõige!

Pese nõud jooksvalt

See on kõik presentatsiooni küsimus. Kas tahad olla üleni toiduplekkidega koos ja mustade nõude kuhjas, kui su neiu saabub? Seda ma arvasin. Seega kui lõpetad ühe panni või potiga, pese see esimesel võimalusel puhtaks. See annab ühtlasi ka tegutsemisruumi juurde ja sa näid puhta ja korralikuna – nagu sa päriselt ka teaks, mis teed.

Anna hommikusööögile võimalus

Järgmine kord, kui su kaaslane ööseks jääb, võiksid varuda kappi midagi lisaks maisihelvestele ja kohvile. Lihtsa hommikusöögi valmistamine on kindel viis keegi enda poolele saada. Munad on hea valik ning neid saab serveerida tohutu arvu erinevate lisanditega. Samas pole võimalik ka röstsaia või pannkookidega alt minna. Lisa sellele retseptile väheke õnne ning oled valmis oma kulinaarsete oskustega kaaslast pahviks lööma. Või vähemalt ei tekita talle toidumürgitust. Kuigi, kui kõik luhta läheb, oleks hea, kui on käepärast paari söögikoha menüüd, mis toitu koju toovad. Nii igaks juhuks.

 


Kohtingukaaslase leiad – Suhted24 tutvumisportaal – ❤ tutvustele avatud 24h


You must be logged in to post a comment Login

Anna enda hinnang