Tutvumine

Kosjasobitaja: kohtingujärgne SMS olgu läbimõeldud!

By  | 

Oled sa sari-säutsuja, Facebooki andunud fanatt või SMSidega sügavalt sina-peal, stabiilselt ühenduses olemine on muutnud meie reaalsust. Kuid kosjasobitajad näevad potentsiaalseid suhteid takerdumas vääritimõistmise pärast, mis tuleneb valesti tõlgendatud sõnumitest. Siiski ei tasu pead norgu lasta – seda saab vältida!

SMS

Kohtingujärgne SMS olgu läbimõeldud

90ndatel pidime kellegagi kohtumiseks kodust lahkuma ja vestlust alustasid peensusteni lihvitud avalaused, et anda loodetud romantilisele sidemele mingisugunegi võimalus tekkida. See-eest pruugib praegu vaid paari sõrmeliigutusega laadida alla äpp, riputada sinna oma lemmikpilt endast (jah, see kahe aasta vanune fototöötlusega tundmatuseni muudetud foto) ja kogu lugu! Konks on aga selles, et kui kohtingule minnes kumbki teineteist ära ei tunne, tõstab pead pettumus.

Ütleme, et esimene kohting läks siiski hästi. Oled õnnelik, et leidsid internetiavarustest täiesti normaalse inimese, kellel on fantastiline iseloom. Sina meeldid talle, tema sulle ka. Läheb hästi! Siis jääb õhku rippuma vaid kohtingujärgne suhtlemine. Kui palju on liiga palju, kui vähe on liiga vähe? Kui vapralt peaksid asja kallale asuma? Millal, kui üldse, vahetada pilt-sõnumeid?
Suhtlus esimese ja teise (või ka kolmanda) kohtingu vahel on delikaatne. Oluline on saata pärast esimest kohtingut sõnum. Näiteks, kui ta tõesti meeldis sulle: “Tere, meil oli tõesti tore õhtu! Meeldis Su seltskond, nautisin vestlust, lugu XXX oli tõsiselt naljakas! Loodan Sind taas kohata, ilusat nädalat! PS: nägid erakordne välja!”

Oma järgmisi samme pead hoolikalt kaaluma. Peatu hetkeks, mõtle ning loe iga sõnum enne saatmist hoolikalt läbi. On see lihtne? Energiline? Lõbus? Mitte vastust ootav? Sõnumid on tihti kahemõttelised, nad ei taba huumorit, sarkasmi või emotsiooni kuigi efektiivselt. Seega võib juhtuda, et saadad taibuka sõnumi, kuid su kaaslane loeb sealt välja ebaviisakuse või koguni veidruse. Ideaalses maailmas kasutataks sõnumeid vaid lihtsateks infovahetusteks või kiireks tervituseks. Telefonikõne on parem valik kõige emotsionaalse jaoks, olgu see positiivne või negatiivne.

Lisaks sõnumite vääritimõistmisele on oht muutuga liiga ruttu liiga suhtlusaltiks. Parimad suhted arenevad sulle mugavas tempos ning neis saad olla sina ise ning dialoog teie kahe vahel on avatud ja tasakaalus. Seega kui oled mõnda aega olnud vallaline või saanud hiljuti valusa õppetunni, alusta uue suhtega nii, nagu plaanid ka tulevikus jätkata. Selgita välja, mida su potentsiaalne partner digitaalsest suhtlusest arvab. Näiteks pole mõistlik riputada internetti üles pilte teist kahest ilma kaaslaselt küsimata – või eelmine kohting võib jääda teie viimaseks.

Originaalviide: Askmen

You must be logged in to post a comment Login

Anna enda hinnang